wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » FOTOWOLTAIKA DO ŁODZI DOMU I KAMPERA

FOTOWOLTAIKA DO ŁODZI DOMU I KAMPERA

Co to jest technologia fotowoltaiczna (PV) i jak działa? Materiały i urządzenia fotowoltaiczne przetwarzają światło słoneczne w energię elektryczną. Pojedyncze urządzenie PV jest znane jako ogniwo. Pojedyncze ogniwo fotowoltaiczne jest zwykle małe i zwykle wytwarza około 1 lub 2 watów mocy. Komórki te są wykonane z różnych materiałów półprzewodnikowych i często mają grubość mniejszą niż cztery ludzkie włosy. Aby wytrzymać warunki zewnętrzne przez wiele lat, ogniwa są umieszczone pomiędzy materiałami ochronnymi w połączeniu ze szkłem i/lub tworzywami sztucznymi.

Aby zwiększyć moc wyjściową ogniw fotowoltaicznych, są one łączone ze sobą w łańcuchy, tworząc większe jednostki zwane modułami lub panelami. Moduły mogą być używane pojedynczo lub kilka można łączyć, tworząc macierze. Jedna lub więcej tablic jest następnie podłączana do sieci elektrycznej jako część kompletnego systemu fotowoltaicznego. Dzięki tej modułowej strukturze systemy fotowoltaiczne mogą być budowane w celu zaspokojenia prawie każdego zapotrzebowania na energię elektryczną, małego lub dużego.

Moduły i tablice fotowoltaiczne to tylko jedna część systemu fotowoltaicznego . Systemy obejmują również konstrukcje montażowe, które kierują panele w stronę słońca, wraz z komponentami, które pobierają prąd stały (DC) wytwarzany przez moduły i przekształcają go w prąd zmienny (AC) używany do zasilania wszystkich urządzeń w domu , łodzi i kamperze .
 
Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do
Tylko nowości
Tylko promocje
Brak produktów ...

Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu